HES KABLO
HES KABLO

1974 yılında enerji kabloları üretmek amacıyla kurulan HES Kablo, çok hızlı bir gelişme kaydederek geçen zaman içerisinde; bakır haberleşme kablosu, fiber optik kablo, enerji kablosu, alüminyum iletken, emaye bobin teli, solar kablo ve zayıf akım kablolarının üretimini de yaparak kablo ve iletken sektörünün tamamına hitap eden geniş bir ürün yelpazesine sahip olmuştur.

“Güven Veren Teknoloji” sloganı ile hareket eden HES Kablo, 50 yıldır sahip olduğu “know-how” ve sunmuş olduğu yüksek kaliteli ürünler ile uluslararası arenada bilinir ve saygı duyulur bir marka haline gelmiştir.

120,000 m²’si kapalı olmak üzere toplamda 250,000 m² alandaki entegre tesislerde yapılan üretim, ISO 9001 standartlarına göre ve ISO 10002, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 27001 ve ISO 50001 gerekleri göz önünde bulundurularak, alanında bilgi ve deneyim sahibi yaklaşık 1000 kişilik uzman bir ekip tarafından, modern ve teknolojik gelişmelere uygun makine ve yöntemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Ulusal ve uluslararası gözetim firmalarının periyodik olarak yapmış olduğu denetimler sonucu verilen ISO, TSE, VDE, BASEC, SII, GOST, ETL, UKRSEPRO ve KEMA gibi kalite belgeleri, HES Kablo markasına ve ürünlerine gösterilen güvenin bir ifadesidir. Üretimin her aşamasında modern test cihazları ve kontrol yöntemleri kullanarak yüksek kaliteli ürünlerin müşteriye ulaştırılmalarını sağlayan HES Kablo, uluslararası ve yerli standartlara göre imal edilen ürünlerin yanı sıra, özel müşteri şartnamelerine ve isteklerine göre de ürün geliştirmektedir.

İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl belirlemiş olduğu “Türkiye’nin İlk 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 2022 verilerine göre 105. sırada yer alan HES KABLO, sektör liderliğini devam ettirmekte olup 140' tan fazla ülkeye de ulaşmaktadır.

 • ENERJİ KABLOLARI

  Tesisat Kabloları

  Yangına Dayanıklı Tesisat Kabloları

  Alçak Gerilim Kabloları

  Yangına Dayanıklı Alçak Gerilim Kabloları

  Solar Kabloları

  Havai Hat Güç Kabloları Orta Gerilim Kabloları

  Yüksek Gerilim Kabloları

  Ekstra Yüksek Gerilim Kabloları


 • HABERLEŞME KABLOLARI

  Fiber Optik Kablolar

  Bakır Telefon Kabloları


 • EMAYE BOBİN TELİ

  TSE Standartları (TS)

  Amerikan Standartları (UL)


 • İLETKENLER

  Bakır Filmaşin

  Alüminyum Filmaşin

  Bakır İletkenler

  Alüminyum iletkenler

  OPGW


 • ZAYIF AKIM KABLOLARI

  Data & Lan Veri İletişim Kabloları

  Koaksiyel Kablolar CCTV Kamera Kabloları

  Sinyal & Kontrol ve Kumanda Kabloları

  Yangın Algılama Sistemi Kabloları